Najlepsze Suplementy Na Masę Mięśniową 【RANKING 2022】

Najlepsze Suplementy na masę mięśniową

Wybór odpowiedniego środka na przyrost masy mięśniowej jest bardzo istotny. Dzięki dopasowaniu lepszej odżywki możemy liczyć na lepsze i do tego szybsze efekty.Co ważniejsze suplementy przedstawione w naszym rankingu są w pełni bezpieczne w swoim składzie nie zawierają żadnych nielegalnych czy niszczących twój organizm od środka sterydów a jednocześnie dają niesamowite efekty i rezultaty. Jeśli zastanawiasz się jaki środek wybrać dla siebie to polecamy sprawdzić nasz ranking suplementów na masę. O to  najczęściej wybierane odżywki przez sportowców, ćwiczących jak i  najwyżej przez nich  oceniane.

1

Bulk Extreme

bulk extreme cena, gdzie kupić

Bulk Extreme to najczęściej wybierany i polecany produkt na zwiększenie masy i siły. Bulk Extreme jest skuteczny a jego działanie jest szybkie i efektywne. Sprawdź sam jak szybko zadziała na ciebie, tysiące mężczyzn nie mogą się mylić !!! Najnowsze promocje producenta TUTAJ

Somatodrol

3

cena hormonu wzrostu

Głównym zadaniem somatodrolu jest zwiększenie testosteronu i hormonu wzrostu w organizmie. Efektem jego działania jest wzrost masy mięśniowej, jak i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.Dodatkowo zwiększa energię mięśni i je wzmacnia. Działanie tego suplementu jest szybko odczuwalne, a efekty szybko widoczne dlatego też Somatodrol ma drugie miejsce w naszym rankingu.

Probolan 50

probolan 50 czy somatodrol

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajmuje Probolan 50, wśród ćwiczących jak i sportowców można znaleźć wiele pochlebnych opinii i komentarzy.Co wyróżnia ten suplement to jego unikalny skład który po prostu działa.Suplement na masę dostępny jest w rożnych pakietach i podzielony jest w zależności od stopnia zaawansowania trenującego, więcej na ten temat dowiesz się w naszej recenzji produktu, klikając w link poniżej.

Xynogen

Xynogen

Jeśli twoim celem oprócz masy jest silne ciało i mięśnie to Xynogen może spełnić twoje wymagania dzięki formule którą zawiera. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej recenzji którą także znajdziesz na naszej stronie internetowej. Xynogen jest skuteczny dlatego znalazło się dla niego miejsce w naszym rankingu.

Jeśli i ty chcesz szybko zbudować masę mięśniową, to zapewne już wiesz że to nie jest takie proste i dlatego z pomocą przychodzą skuteczne suplementy takie jak te powyżej w naszym rankingu. Na rynku znajdziemy wiele preparatów jednak nie wszystkie dadzą ci oczekiwane rezultaty.

Pamiętaj że aby twoje ciało nabrało dużo masy mięśniowej, potrzebuje do tego więcej testosteronu i HGH.

Powyższy ranking to 4 najczęściej kupowane i polecane suplementy na rynku, które są naturalnego pochodzenia w pełni legalne i bezpieczne dla twojego zdrowia. 

Jak szybko zwiększyć masę?   

Co robić, żeby mięśnie zaczęły szybciej rosnąć? Odpowiedzią na to wcale nie jest wydłużenie treningów i wyczerpujące, dodatkowe ćwiczenia. Oczywiście, bez wysiłku nie da się zbudować masy mięśniowej, chodzi jednak o to, by był to wysiłek określonego rodzaju, zmuszający mięśnie do szybkiego rozwoju.

Główne zasady treningu na masę mięśniową

Żeby trening przyniósł pożądane efekty, trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Jeśli chodzi o sam trening na masę, to główny nacisk należy kłaść na jego jakość, a nie długość trwania. Powtórzeń jakiegoś ćwiczenia nie trzeba wykonywać po kilkadziesiąt razy, zwłaszcza gdy robi się to po łebkach, niedokładnie, byle tylko wyrobić ilościową normę. Do rozrostu mięśni, zwłaszcza tych głębiej schowanych partii, zmusza wysiłek intensywny, dlatego rób ćwiczenia na maksimum swoich możliwości – nawet gdy wykonasz ich niewiele, da to o wiele lepszy efekt niż prostsze ćwiczenia robione bardzo długo.

Trenowanie długimi godzinami wcale nie jest najlepszym pomysłem, w zupełności wystarczą godzinne sesje, i to nawet nie codziennie, a co drugi dzień – mięśnie muszą mieć czas na odpoczynek i regenerację, bez tego nie będą się po prostu dobrze rozwijać. W dniach przeznaczonych na regenerację można uprawiać sport, ale nie powinien on tak bardzo obciążać mięśni czy hamować ich wzrostu.

Ćwiczenia nie mogą też być wykonywane ciągiem. Ani zbyt mała, ani zbyt duża liczba powtórzeń nie jest dobra dla organizmu – optymalna ilość powtórzeń w jednej serii waha się od 6 do 12, w zależności od intensywności ćwiczenia. Po każdej serii trzeba odpocząć przez około minutę, potem wykonuje się kolejną serię i tak przez całą sesję. Jedynie przy mniej wymagających ćwiczeniach ilość powtórzeń może być większa, ale i tutaj wskazane jest robienie przerw.

Stosuj jak największe ciężary, tak by zmusić organizm do naprawdę dużego wysiłku, nie chodzi jednak o to, by pracować ponad swoje możliwości – jeśli jakieś ćwiczenie jest niemożliwe do wykonania i kosztuje zbyt wiele sił, zmniejsz ciężar. Używaj też przede wszystkim wolnych ciężarów, bo one lepiej rozwijają mięśnie. Niezbędna jest różnorodność ćwiczeń, bo monotonne treningi w końcu przestają działać i organizm pracuje wtedy na wolniejszych obrotach. Ćwiczenia co jakiś czas należy więc zmieniać, by organizm cały czas był zaskakiwany.

Jak się odżywiać aby mieć więcej masy i siły?

Nieodłączną częścią każdego planu treningowego na rozbudowę masy mięśniowej jest dieta. Musi być ona dobrze zbilansowana, tak by dostarczyć nie tylko węglowodanów (energii), ale i wysokowartościowego białka, dzięki któremu mięśnie się rozwijają. Jakość posiłków ma więc takie samo znaczenie, co kaloryczność dań.

Każdego dnia trzeba zjeść przynajmniej cztery posiłki i tutaj pojawia się kolejna ważna kwestia – błędem jest najadanie się ‘na zapas’ i omijanie kolejnych posiłków, bo energia musi być do organizmu dostarczana regularnie, mniej więcej co trzy godziny, by organizm dobrze funkcjonował. Ostatni posiłek, czyli kolacja, ma być lekkostrawna, zdominowana raczej przez białka, a nie węglowodany.

Przed treningiem zjedz posiłek bogaty w węglowodany złożone, ponieważ one rozkładają się wolniej, dzięki czemu do końca ćwiczeń ma się zapewnione właściwe dawki energii, za to po treningu lepsze są węglowodany proste, żeby szybko uzupełnić straty. Po treningu, w przeciągu maksimum dwóch godzin, trzeba też dostarczyć białka, tak by mięśnie otrzymały niezbędny do dalszego wzrostu budulec.

Czy odżywki są konieczne?

Osoby trenujące regularnie często wspomagają się odżywkami i oczywiście można je włączyć do swojej diety, zwłaszcza gdy nie zawsze da się przygotować odpowiedni posiłek. Najlepsze są odżywki węglowodanowo-białkowe, pomocna okazuje się też keratyna, która usprawnia syntezę białek, jest doskonałym źródłem energii, zwiększa wytrzymałość i wydolność mięśni.

Odżywki muszą pochodzić ze sprawdzonych źródeł, bo tylko wtedy jest pewność, że nie mają żadnych szkodliwych domieszek, które niszczą zdrowie- nasz ranking powyżej przedstawia najlepsze odżywki na rynku.

Dawkowanie odżywek uzależnione jest od masy ciała oraz rodzaju treningu. Profesjonaliści sięgają po odżywki z bardzo wysoką zawartością białka, powyżej 50 procent, co pomaga zredukować tkankę tłuszczową do minimum i przyspiesza budowę masy mięśniowej. Amatorzy aż tyle białka nie potrzebują, chyba że ma się skłonności do tycia, wtedy pomocne są preparaty wysokobiałkowe, ale należy stosować dawki niewielkie, w granicach 40 gram – przyjmuje się je pomiędzy posiłkami dwa razy dziennie. Dla szczupłej sylwetki najlepsze są odżywki o zawartości białka na poziomie od 10 do 25 procent – także przyjmuje się je dwa razy na dzień, w ilości maksymalnie 125 gram. Mężczyźni o masywniejszej posturze mogą spożywać odżywki zawierające około 35 do 50 procent białka, ale dzienna dawka nie powinna przekraczać 160 gram. Zalecenia odnośnie stosowania powinny być zawsze podane na opakowaniu danego produktu.